KONKURS O TYTUŁ „MISTRZA WIEDZY O TRZEBINI”

W dniu 30 maja 2017 r. (wtorek) odbył się Konkurs o tytuł „Mistrza Wiedzy o Trzebini”, stanowiący wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini. W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych (SP nr 4, SP nr 6 oraz szkoły w Psarach, Młoszowej, Czyżówce i Dulowej), a także  gimnazjalnych (Gm. nr 1 i nr 3) z terenu gminy Trzebinia.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie pracy literackiej na jeden z trzech tematów: Przeszłość
– „Opowieści z babcinego sekretarzyka” (ten temat wybrało 5 osób) Współczesność
– „Gdybym był Burmistrzem… czyli co chciałbym zrobić dla Trzebini i jej mieszkańców” (na ten temat pisało 9 uczestników) oraz Przyszłość, czyli  „Trzebinia za kolejnych 200 lat?
– na pewno będzie inna!” (ten temat wybrało aż 11 osób). Najwyżej – na 6 punktów – zostały ocenione prace Weroniki Koryczan i Martyny Paluch, uczennic z Gimnazjum nr 3 w Trzebini. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w najbliższym czasie na stronie internetowej trzebińskiej biblioteki.

Kolejnym zadaniem konkursowym było napisanie testu kwalifikacyjnego, w którym zwyciężył Jakub Bieniek – uzyskawszy 25 punktów na 26 możliwych do zdobycia.
Po zsumowaniu wyników za pracę literacką i test, do finału zakwalifikowało się 10 osób: Jakub Bieniek z SP 6 (ogółem 30,5 pkt.), Julia Biskup z Gimnazjum nr 1 (ogółem 26,5 pkt.), Emilia Czapor z SP w Młoszowej (ogółem 26 pkt.), Weronika Koryczan z Gimnazjum nr 3 (ogółem 26 pkt.), Magdalena Kraciuk z SP w Psarach (ogółem 27,5 pkt.), Agata Malczyk z SP w Psarach (ogółem 27 pkt.), Estera Mitka z SP nr 4 (ogółem 25,5 pkt), a także Oskar Noworyta (ogółem 29,5 pkt), Natalia Trochmiak (ogółem 29,5 pkt), i Filip Rzeszutko (ogółem 27 pkt.) z SP nr 6.
Powyższych 10 finalistów przystąpiło do pisania testu o większym stopniu trudności, za który można było uzyskać maksymalnie 6 punktów, a następnie do konkurencji związanej z rozpoznawaniem najstarszych budowli w Trzebini. W tym ostatnim zadaniu trzeba było podsiadać również dużą wiedzę o historii tych obiektów, aby móc im przyporządkować funkcje, jakie pełniły w przeszłości. Za tę ostatnią konkurencję można było uzyskać maksymalnie 6 punktów. Zadania konkursowe przygotowały Violetta Zakrzewska i Jolanta Piskorz, a obsługą fotograficzną imprezy zajął się Andrzej Kostka.
Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas tegorocznych Dni Trzebini (24-25 czerwca) – o dokładnej dacie poinformujemy uczestników.

social position

Share this post


Send message via your Messenger App
Rozmiar czcionki
Kontrast