QUIZ "CZY ŻABA I ROPUCHA TO TO SAMO"

Końcówkę wakacji Filia w Karniowicach umiliła swoim małym czytelnikom kolejnym spotkaniem z przyrodą, zorganizowanym we współpracy z Wiejskim Domem Kultury. Goszcząca u nas po raz kolejny Ewa Pierzchała, studentka biologii i aktywna działaczka Koła Naukowego UJ, tym razem przygotowała dla nas quiz o tajemniczym tytule: "Czy żaba i ropucha to to samo?".

Czytaj więcej...

WYKŁAD O "NOCNYCH WŁADCACH PRZESTWORZY"

Drugą połowę wakacji rozpoczęliśmy edukacyjnie. Filia w Karniowicach wraz z Wiejskim Domem Kultury przygotowały dla dzieci wyjątkową niespodziankę. Gość specjalny - Ewa Pierzchała, studentka III roku biologii na UJ, aktywnie działająca w Sekcji Chiropterologicznej UJ - wygłosiła bardzo interesujący wykład o "Nocnych władcach przestworzy", dzieląc się przy tym z dziećmi swoją pasją i ogromną wiedzą o nietoperzach.

Czytaj więcej...

WYSTAWA POŚWIĘCONA PATRONOWI NASZEJ BIBLIOTEKI ADAMOWI ASNYKOWI

W związku z przypadającą 2 sierpnia 120. rocznicą śmierci poety Adama Asnyka Filia w Karniowicach wraz ze swoimi czytelnikami upamiętnia naszego wybitnego patrona. Wszystkich czytelników zachęcamy i zapraszamy do wspólnego czytania poezji!

Czytaj więcej...

PASJE ARTYSTYCZNE

Dzieci odwiedzające Filię w Karniowicach nie tylko czytają książki i poświęcają swój wakacyjny czas na gry i zabawy, ale również rozwijają pasje artystyczne. Część wykonanych prac zabierają do domów, by udekorować nimi swoje pokoje, ale niektóre pozostawiają także w prezencie bibliotece. Miło nam zaprezentować galerię prac małych czytelników, w tym również tych najmłodszych, ozdabiającą nasze królestwo książek. Dziękujemy i oczywiście zachęcamy dzieci do dalszego tworzenia!

Czytaj więcej...

"KUCHCIK" W KARNIOWICACH

W Domu Kultury w Karniowicach odbył się smakowity "Kuchcik", w którym zaszczyt miała uczestniczyć Filia w Karniowicach. Przy okazji tej współpracy, ucztę połączyliśmy z krótką lekcją kindersztuby. Dzieci same przygotowały dla wszystkich miejsce - chłopcy przenieśli stoły i krzesła, aby wszyscy mogli razem usiąść, a dziewczynki pięknie nakryły do stołu. Wspólna praca dzieci zaowocowała wspaniałym przyjęciem!

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Filia nr 8 - Karniowice Aktualności