ADAMIANA czyli obchodzimy 180-te urodziny patrona Biblioteki

Rocznicę 180-tych urodzin Adama Asnyka nasza Biblioteka obchodziła w sposób nietypowy. Bardziej naukowo niż literacko. Zaprosiliśmy pana Piotra Zwolińskiego i pana Cezarego Olchawę z Niezależnej Grupy Popularyzatorów Nauki „Esperymentatorzy”, aby przybliżyli nam pewne prawa fizyki i chemiczne wzory za pomocą doświadczeń. Wrażeń było co nie miara, zaciekawienia jeszcze więcej, a dobrej zabawy i zdobytej wiedzy – jeszcze więcej.
Dziękujemy grupie „Eksperymentatorzy” za wyjątkowo ciekawie spędzony czas, a młodzieży za właściwe pytania we właściwych momentach Smile
Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej...

KOLEJNA ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA!

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i 44 teksty Antologii Niepodległości czytaliśmy w sobotę 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini. Czytali zaproszeni Goście i uczestnicy wydarzenia. Przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni, Dyrektorowie trzebińskich szkół i przedszkoli, młodzież, dzieci i oczywiście bibliotekarze. Całości towarzyszyła przygotowana przez pracowników Biblioteki prezentacja multimedialna z oprawą muzyczną, wystawa tematyczna, dekoracje w stylu lat 30 – tych oraz poczęstunek.

Czytaj więcej...

PIKNIK MYŚLACHOWICKI

Kolejny gminny piknik za nami. Sobota, 30 czerwca, Myślachowice i oczywiście biblioteczny bookcrossing! Atrakcji było co nie miara. Dmuchane zamki, przejażdżki na kucykach, stoisko z militariami, gry, zabawy, słodkości. I w tym wszystkim Miejska Biblioteka Publiczna z gadżetami, książkami i zakładkami. Oto kilka zdjęć. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Teraz Lgota!

Kolejny piknik i stoisko bookcrossingowe za nami! Taka forma promowania czytelnictwa odpowiada zarówno nam bibliotekarzom, jak i czytelnikom. Zainteresowanie biblioteczną ofertą towarzyszy nam za każdym razem, co bardzo nas cieszy! Tak było także na pikniku w Lgocie!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!

Czytaj więcej...

DNI TRZEBINI 2018

Dni Trzebini odbyć się muszą, nawet pomimo chłodu, wiatru i deszczu Smile Sobota, 23 czerwca, była właśnie taka, ale nie przeszkodziło to ani organizatorom, ani uczestnikom. Biblioteka tradycyjnie na dniach miasta również miała swoje stoisko! Akcja bookcrossingowa, gadżety, zakładki; wszystko cieszyło się dużym powodzeniem wśród tych, którzy odwiedzili biblioteczne stanowisko. Dodatkowo na scenę główną zostali wywołani laureaci konkursu „Mistrz wiedzy o Trzebini”, który organizowany był już po raz 25.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z obchodów 24 Dni Trzebini.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2018 Różne