Historia

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini ma już ponad 60 lat ! W tym czasie, z niewielkiej placówki przekształciła się w skomputeryzowaną bibliotekę, dysponującą zasobnym księgozbiorem, a poprzez sieć filii i punktów bibliotecznych obsługującą czytelników z terenu całej gminy Trzebinia.

Młodzi czytelnicy, podobnie jak ich rodzice i dziadkowie przekraczają progi trzebińskiej biblioteki, ale obecna biblioteka publiczna ani wyglądem ani ofertą usług nie przypomina tej, którą kiedyś odwiedzali ich bliscy.

Z okazji jubileuszu, chcemy więc przypomnieć mieszkańcom naszej gminy historię bibliotek i rozwoju czytelnictwa w Trzebini.
Historię obecnej biblioteki miejskiej opracowano na podstawie dokumentacji, zgromadzonej w bibliotece centralnej i jej filiach, wspomnień pracowników oraz danych statystycznych, udostępnionych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Jeśli więc uznasz Szanowny Czytelniku, że mógłbyś coś dodać do historii trzebińskich bibliotek, podziel się swoimi informacjami z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

Jesteś tutaj: Start O Bibliotece Historia Biblioteki