J. Piskorz, A. Kostka i S. Lasoń. W tle slajd prezentacji multimedialnej

3 Prelekcje z historycznym motywem przewodnim

Historia miasta Trzebini, Rafinerii Nafty „Trzebinia” i Koła „Nafta” – to tematy wtorkowych prelekcji, które miały miejsce w naszej Bibliotece. Prelekcje prowadzili pani dr Jolanta Piskorz – wieloletni pracownik MBP, autorka książek o Trzebini, pan Stefan Lasoń – Prezes Zarządu Koła „Nafta” oraz pan Andrzej Kostka – przyjaciel Biblioteki, działacz społeczny, autor wielu autor publikacji o Trzebini. Piękne zdjęcia, często unikatowe, barwne opowieści i wspomnienia były motywem przewodnim spotkania. Prelekcje miały nietypowy charakter, bo były nie tylko wykładami, ale i rozmowami prelegentów i uczestników. Wiele padło bardzo ciekawych informacji, wiele pytań i odpowiedzi sięgających do wojennej i nie tylko historii Trzebini. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.