8 – 15 maja – Tydzień Bibliotek

Dni od 8 do 15 maja co roku są dla nas czasem wyjątkowym. To „Tydzień Bibliotek”. W tym roku świętujemy podwójnie, bo w tym okresie obchodzimy również 70 – lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini. W związku z tym przygotowałyśmy szereg atrakcji dla naszych Czytelników. W holu bibliotecznym zaprezentowana jest okolicznościowa wystawa dotycząca początków Biblioteki i czasów obecnych. 8 maja proponujemy konkurs czytelniczy związany właśnie z historią Biblioteki. Na każdego, kto odpowie na wylosowane pytanie, czeka nagroda książkowa. 10 maja naszych najmłodszych czytelników zapraszamy na godzinę 9:30 na przedstawienie teatralne „Złota rybka”. Z kolei na godzinę 18:00 zapraszamy na literacko-muzyczne wydarzenie „Krzysztof Trebunia-Tutka – fenomen góralszczyzny czyli o literaturze góralskiej przy muzyce ”. Bądźcie z nami w tych  wyjątkowych chwilach!