Bibliotekarka oraz dzieci na zdjęciu grupowym

Na początku października bibliotekarka z filii w Gaju odwiedziła Przedszkole Samorządowe nr 6. Celem spotkania, w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, było rozbudzenie zainteresowania poezją, rozwijanie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Tematem ostatniej wizyty we wszystkich grupach przedszkolnych była „Jesień”. Dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań, dowiedziały się, jakie zmiany w pogodzie i zachowaniu zwierząt występują podczas tej pory roku, a także miały okazję oglądać różne „dary jesieni”. Zaprezentowane zostały najpopularniejsze jesienne warzywa oraz kolorowe jesienne liście rożnych drzew. Przedszkolaki chętnie oglądały też „jesienne” obrazki w książeczkach. Na zakończenie brały udział w zabawie ruchowej. Dodatkowo przybliżone zostały im zasady korzystania z biblioteki i wypożyczania książek. Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał zakładkę do książki i słodki poczęstunek.