Kolaż zdjęć przedstawiający zajęcia i zabawy proponowane uczestnikom zajęć z okazji ferii zimowych

Ferie w Gaju

Filia biblioteczna w Gaju aktywnie włączyła się w organizację zajęć dla dzieci spędzających ferie w domu. Dzieci w godzinach otwarcia filii grały w gry towarzyskie, rozwiązywały łamigłówki i rebusy, słuchały audiobook’ ów, rysowały i kolorowały. Podczas warsztatów tworzyły swoje gry planszowe, uczyły się oprawiania książek, ćwiczyły też wyszukiwanie informacji o naszej gminie na portalach internetowych i mapach Google. Wśród proponowanych zajęć znalazła się także nauka kodowania poprzez zabawę (wstęp do nauki programowania). Młodsze dzieci wypełniały kwadraty kolorami według podanych współrzędnych, a starsze próbowały zakodować obrazek samodzielnie odczytując współrzędne poszczególnych kolorów. Szczególnie chętnie włączyły się tez w ozdabianie biblioteki motywami związanymi z zimą.