Trzech chłopców podczas grania w gry

Gry mogą też uczyć

W ostatnim czasie wakacyjne spotkania z dziećmi w Filii nr 2 w Gaju poświęcone były tematyce związanej z grami komputerowymi.  Bibliotekarka omówiła zasady bezpiecznego  i kreatywnego korzystania z dostępnych w Internecie gier na przykładzie gier Minecraft oraz Roblox. Minecraft  to komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie pozwalająca graczom na budowanie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Roblox natomiast, to system tworzenia gier online, w którym większość treści jest tworzona przez „amatorskich” twórców gier za pomocą prostych narzędzi (najprościej można chyba określić go jako jak worek pełen różnych gier stworzonych zarówno przez profesjonalnych twórców, jak i zwykłych użytkowników). Omówione zostały także walory edukacyjne tychże gier: mogą stanowić wstęp do nauki programowania, rozwijać zdolności matematyczne oraz kreatywność i myślenie przestrzenne. Uczestnicy zajęć tworzyli swoje "plansze do gier" korzystając z podpowiedzi umieszczonych w  tematycznych książkach.