Przedszkolaki z wychowawczynią przy biurku bibliotecznym

Przedszkolaki z wizytą w Bibliotece

W piątek 14.04 do filii bibliotecznej w Gaju zawitały dwie grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Jana Pawła II w Trzebini – trzylatki i czterolatki. Podczas spotkania z dziećmi bibliotekarka przeczytała bajkę "Kicia Kocia w bibliotece" oraz wierszyki o książkach. Omówiła też zasady zapisania się do biblioteki i wypożyczania zbiorów; przygotowała także zagadki dotyczące motywów z ulubionych dziecięcych książeczek. Dzieci szczególnie chętnie oglądały tzw. "książki sensoryczne". Są to pozycje stworzone z innych materiałów niż te tradycyjne i pozwalające na dostarczanie dziecku wielu wrażeń przy czytaniu. Przedszkolaki były zaskoczone, że niektóre książeczki można nawet... powąchać! W przypadku takich zapachowych książeczek wystarczy potrzeć stronę. by uwolnić zapachy owoców, warzyw, różnorodnych potraw czy kwiatów. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik projektu otrzymał słodki upominek i biblioteczną zakładkę.