Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena filia w Gaju przygotowała wystawkę księgozbioru J.R.R. Tolkiena, wraz z najważniejszymi cytatami oraz krótkim życiorysem autora.

John Ronald Reuel Tolkien to urodzony w 1892 roku brytyjski pisarz, który swoimi powieściami spopularyzował literaturę fantasy. Najbardziej znany naszym czytelnikom jest z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", które doczekały się adaptacji filmowych w reżyserii Petera Jacksona, a także Niedokończonych opowieści", zredagowanych już po śmierci autora przez jego syna - Christophera Tolkiena.

"Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej niezwykłych pozycji w całej współczesnej literaturze. Powieść rozgrywająca się w mitologicznym świecie Śródziemia, stworzona jest z iście epickim rozmachem. Książka przykuwa uwagę i wzrusza, bawi, (choć momentami także przeraża - jest przy tym przede wszystkim piękną opowieścią o przyjaźni i dalekiej wyprawie, w której pokonujemy swoje przeciwności.