Dzieci stojące w półkolu przed regałami z książkami

Tydzień Bibliotek na filii bibliotecznej w Gaju

W ubiegłym tygodniu, z okazji Tygodnia Bibliotek, do filii bibliotecznej w Gaju zawitały grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Jana Pawła II w Trzebini. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 było: „Biblioteka - świat w jednym miejscu" i taki też towarzyszył nam temat przewodni. Pokazanie, że w książkach można znaleźć wiedzę o całym świecie, że można poznawać najodleglejsze zakątki Ziemi oraz ciekawe i sławne osoby, a także - przenosić się do magicznych krain bajek. Podczas spotkania z grupą pięciolatków bibliotekarz przeczytał bajkę "Kicia Kocia w bibliotece" oraz wierszyki o książkach. Omówił też zasady zapisania się do biblioteki i wypożyczania zbiorów; przygotował także zagadki dotyczące motywów z ulubionych dziecięcych książeczek. W grupie najstarszej dodatkowo, w ramach współpracy przez projekcie "Piękna nasza Polska cała", przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o polskich legendach. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie podczas występu z okazji Dnia Bibliotekarza. Na zakończenie otrzymały upominki, ale także same podarowały te przygotowane przez siebie: ogromną zakładkę oraz książkę z legendami.