Przedszkolaki wraz z bibliotekarzem i obrazem – niespodzianką namalowanym przez dzieci

Współpraca z przedszkolem nr 6 przy projekcie "Sławni Polacy"

Filia biblioteczna w Gaju włączyła się w realizację zadania edukacyjnego Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini - Gaju. Projekt nosił tytuł „Sławni Polacy” i organizowany był w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Miał na celu przybliżenie dzieciom sylwetek najznamienitszych postaci z naszego kraju. Podczas odwiedzin w naszej fili dzieci dowiedziały się o najciekawszych zdarzeniach z życia Juliana Tuwima, posłuchały jego najbardziej znanych wierszyków oraz bawiły się w poszukiwanie okularów Pana Hilarego:) Następnie bibliotekarz omówił pracę twórczą malarzy na przykładzie Jana Matejki. Przedszkolaki chętnie oglądały i komentowały zaprezentowane dzieła malarskie. Jako przykład sławnego aktora omówiona została postać Jerzego Stuhra. Aktor ten kojarzy się dzieciom z głosem osiołka z bajki pt. „Shrek”. Dzieci obejrzały także fragment bajki oraz filmik „Jak powstaje spektakl teatralny?”, który przybliżył im zawód aktora. Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczuć się jak najsławniejszy polski piłkarz - Robert Lewandowski, strzelając gole. W podziękowaniu za współpracę nasza filia otrzymała wspaniały prezent- niespodziankę; piękny obraz, który przedszkolaki namalowały z pomocą pań podczas zajęć.