Bibliotekarz oraz uczestnicy spotkania

Z wizytą w Przedszkolu w Gaju

16 listopada bibliotekarz z filii w Gaju odwiedził Przedszkole Samorządowe nr 6 . Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania poezją, rozwijanie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Tematem spotkań ze wszystkimi grupami przedszkolnymi była twórczość Jana Brzechwy. Przedszkolaki zapoznały się z życiorysem artysty, wysłuchały najbardziej znanych wierszy poety oraz rozwiązywały zagadki. Podczas zajęć maluchy oglądały także obrazki przedstawiające zwierzęta występujące w wierszach oraz odgadywały odgłosy dzikich mieszkańców ZOO. Dużo radości przyniosło wspólne recytowanie wierszyka „ZOO”. Okazało się też, że wiele dzieci świetnie zna również inne utwory poety. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki.