Kolaż ze zdjęć z Narodowego Czytania Nad Niemnem 2023 roku

Czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Kolejna odsłona Narodowego Czytania za nami! W tym roku lekturą ogólnopolskiej akcji czytelniczej było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jak co roku czytali z nami przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy trzebińskich placówek edukacyjnych, Przyjaciele Biblioteki, uczniowie. Tradycyjnie też podczas Narodowego Czytania wręczone zostały nagrody w konkursie „Wakacyjny Mistrz Czytania”. Wręczali je Jarosław Okoczuk, burmistrz miasta Trzebini, i Marta Sikora, dyrektor naszej Biblioteki. Niesłychanie cieszy nas to, że z roku na rok czyta z nami coraz więcej uczniów z trzebińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To piękne! Dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.