Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini

ikonatiktok

ikonafacebook

ikonafacebook

instagram

kontrast

zwieksztext

ikona tel

logo e-mail

ikona place

AktualnościKarta Ekologa. Czytamy Pszczołom pomagamy

„Czytamy – pszczołom pomagamy”

Dodano:

Karta Ekologa. Czytamy Pszczołom pomagamy

W ramach gminnej ekoakcji „Trzebinia po stronie natury”, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w projekcie ekologicznym „Czytamy – pszczołom pomagamy”.

Akcja rozpoczyna się 18 stycznia 2021 roku i potrwa do 29 lipca tego roku. Jej celem jest zwiększenie obszarów, na których rosnąć będą miododajne rośliny, co w konsekwencji wpłynie na wzrost liczby pszczół w gminie.

Aby przyłączyć się do projektu, wystarczy przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini (przy ul. Narutowicza 10) lub do podległych jej filii i bezpłatnie odebrać „Kartę Ekologa”. Następnie, podczas kolejnych pięciu wizyt, trzeba zebrać 5 naklejek, które należy nakleić na odwrocie Karty. Karty i naklejki wydawane będą do wyczerpania nakładu.

Wypełnioną „Kartę Ekologa” należy zwrócić w głównej siedzibie biblioteki lub w jednej z filii, w zamian za co rozdawane będą mieszanki nasion kwiatów, zakładki do książek oraz materiały edukacyjne.

Następnym krokiem udziału w projekcie jest posadzenie otrzymanych nasion, zadbanie o ich wzrost i sfotografowanie postępów rozwoju. W tym czasie każdy uczestnik projektu otrzyma też dodatkowe, literackie zadanie do wykonania.

W dniach od 21 do 29 lipca pracownicy Biblioteki będą czekać na zdjęcia wyhodowanych roślin. Fotografie należy przesłać mailem na adres wb@mbp.trzebinia.pl. Wyróżnione prace zostaną dodatkowo nagrodzone.

Zachęcamy do udziału w projekcie również szkoły i przedszkola z gminy Trzebinia – w sprawach organizacyjnych zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem wb@mbp.trzebinia.pl lub telefonicznego pod numerem 32 612 13 98 wew. 105 lub 519 783 886.

Działania trzebińskiej biblioteki oraz informacje o pozostałych zaplanowanych projektach będą zamieszczane w zakładce gminnej eko-akcji „Trzebinia po stronie natury”.

 

Regulamin_konkursu_ekologicznego

Załącznik_nr_1_do_Regulaminu

Załącznik_nr_2_do_Regulaminu

Załącznik_nr_3_do_Regulaminu

Załącznik_nr_4_do_Regulaminu

 

Wróć