Dwa intensywne dni szkoleń za nami

Za nami dwa niezwykle owocne i produktywne dni. 27 i 28 maja odbyły się w naszej Bibliotece szkolenia dla kadry pracowniczej, na których oprócz pracowników naszej biblioteki, mieliśmy również przyjemność gościć pracowników zaprzyjaźnionych bibliotek, szkół i instytucji. Szkolenia przeprowadziła dla nas Natalia Kościńska z Fundacji Good Culture. Pierwszego dnia rozmawialiśmy o „Bibliotece jako centrum i przestrzeni lokalnego życia kulturalnego”, zaś drugiego dnia skupiliśmy się na młodszych członkach naszej społeczności – tematem spotkania było „Pokolenie Alfa w bibliotece: budowanie oferty dla pokolenia Internetu”.
Szkolenia realizowane były w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO (2024 – 2025), w którym naszej Bibliotece udało się pozyskać środki na przeprowadzenie wielu ciekawych działań w środowisku lokalnym. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.