Plakat promujący Euopejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini – w związku z posiadaniem oryginalnych materiałów z okresu działalności pierwszej „Solidarności” została zaproszona przez Fundację ARTS do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa. To ogólnopolskie przedsięwzięcie mające na celu zapoznanie z dziedzictwem kulturowym poprzez udostępnianie zabytków i kolekcji mało znanych szerszej publiczności. Tegoroczne jubileuszowe 30. obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędą się pod hasłem: "Połączeni dziedzictwem". Wystawa „Artefakty Solidarności” będzie obejmowała zarówno oryginalną kolekcję – prezentowaną w Sali Prelekcyjnej – jak i wystawę tematyczną na korytarzach bibliotecznych. W tym ostatnim przypadku będzie to wystawa, która była przygotowana w ramach projektu „Pamiętajcie o Solidarności”, sfinansowanego przez Fundusz Patriotyczny.
Udostępnienie szerszej publiczności naszych zbiorów w ramach Europejskich Dniach Dziedzictwa nastąpi: w piątek 16 września w godzinach 11:00 – 19:00 i w sobotę 17 września w godzinach 8:00 – 15:00. Więcej informacji: https://edd.nid.pl/wydarzenia/artefakty-solidarnosci-wystawa-tematyczna/