Bibliotekarz w trakcie animacji na tle namiotu Urzędu Miasta Trzebini

Gra miejska i wręczenie nagród za nami!

W trakcie obchodów dnia miasta wiele się działo. Miejska Biblioteka Publiczna sobotnie wydarzenia zapoczątkowała grą miejską „Księgogra”, w której uczestnicy podążali z mapą po Trzebini szukając Agentów i zadań do wykonania. Zwycięzcy  - drużyna TeamGofry PL - otrzymali czytnik, gry planszowe, książki i gadżety sportowe. II miejsce zajęła drużyna „Uciekające kurczaki”, a III – „Ekipa remontowa”. Obie drużyny dostały drony, gry planszowe, książki i mnóstwo gadżetów. Również pozostali uczestnicy zostali nagrodzenia za wytrwałość i pokonanie całej trasy. Na scenie wręczono również nagrody finalistom konkursu „Mistrz Wiedzy o Trzebini” (wspólna inicjatywa z SP nr 6 w Trzebini). Nagrody finalistom i zwycięzcom gry miejskiej wręczali Burmistrz Miasta Trzebini – Jarosław Okuczuk, Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini – Anita Lipnicka oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini – Marta Sikora. Tradycyjnie Biblioteka wystawiła również stoisko bookcrossingowe. Tym razem towarzyszył nam pan Dominik Jaworski, który umilał czas dzieciom kreatywnymi zabawami i zadaniami. Panu Dominikowi serdecznie dziękujemy za pomoc i dobre serce okazane dzieciakom!