Kolaż zdjęć podsumowujący warsztaty

Gra wielkoformatowa i warsztaty graficzne dla młodzieży

Tworzenie fabuły gry i warsztaty graficzne za nami. Wraz z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini, jako naszym partnerem w projekcie, stworzyliśmy fabułę gry wielkoformatowej poświęconej historii Trzebini i okolic. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach graficznych, podczas których wraz z grafikiem przenosili swoje pomysły do programu graficznego, w którym powstawał projekt planszy gry. Licealiści wykazali się dociekliwością, zaangażowaniem i nieograniczoną wyobraźnią, za co serdecznie im dziękujemy! Następnym etapem będzie dopracowywanie szczegółów projektu tak, aby w kolejnym kroku założyć zamówienie na grę i móc ją promować w środowisku lokalnym.

Spotkanie z młodzieżą realizowane było w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO (2024 – 2025), w którym naszej Bibliotece udało się pozyskać środki na przeprowadzenie wielu działań w środowisku lokalnym. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.