Pocztówka promująca Narodowe Czytanie 2018

Kolejna odsłona Narodowego Czytania!

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i 44 teksty Antologii Niepodległości czytaliśmy w sobotę 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini. Czytali zaproszeni Goście i uczestnicy wydarzenia. Przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni, Dyrektorowie trzebińskich szkół i przedszkoli, młodzież, dzieci i oczywiście bibliotekarze. Całości towarzyszyła przygotowana przez pracowników Biblioteki prezentacja multimedialna z oprawą muzyczną, wystawa tematyczna, dekoracje w stylu lat 30 – tych oraz poczęstunek. Atrakcją było również wręczenie nagród uczestnikom Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego, których prace obejrzeć można przy wejściu do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Narodowe Czytanie jest akcją ogólnopolską i bardzo cieszy fakt, że z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami byli i czytali teksty wybrane przez Prezydenta RP. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.