Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini

ikonatiktok

ikonafacebook

ikonafacebook

instagram

kontrast

zwieksztext

ikona tel

logo e-mail

ikona place

AktualnościKonkurs historyczno – literacki im. Andrzeja Kostki

Dodano:

Stowarzyszenie Kehila Trzebinia wraz z Partnerami – Trzebińskim Centrum Kultury i Narodowym Centrum Kultury w Krakowie - zaprasza młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w I Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Kostki.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie pracy literackiej w dowolnej – prozatorskiej - formie na temat: „ODKRYWAMY WIELOKULTUROWE DZIEDZICTWO TRZEBINI I OKOLIC”, o długości określonej w regulaminie, do 31 października br. na adres: kehilatrzebinia@gmail.com.
Prace mają dotyczyć kulturowego dziedzictwa materialnego i niematerialnego Trzebini lub innych miejscowości z regionu. Zachęcamy młodzież do odkrycia i opisania mało znanych lub nieznanych śladów życia dawnej społeczności żydowskiej, dotarcia do ostatnich świadków koegzystencji katolickich mieszkańców z żydowskimi oraz spisania ich wspomnień.
Najbardziej odkrywcze, kreatywne prace zostaną nagrodzone. Chcemy jednocześnie podkreślić, że docenimy udział każdej osoby, która rzetelnie podejdzie do udziału w konkursie. Gala finałowa konkursu połączona z koncertem muzyki klezmerskiej odbędzie się 12 listopada br. w Dworze Zieleniewskich.
Dla chętnych osób zorganizujemy w II połowie września br. cykl warsztatów poszerzających wiedzę na temat dziedzictwa wielokulturowego i wspierających przygotowanie pracy na konkurs. Szczegółowe informacje na ich temat podamy niebawem na stronie www.tck.trzebinia.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku „The Trzebinia kehilla / Kehila Trzebinia”.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować mailowo na adres: kehilatrzebinia@gmail.com lub telefonicznie: 790 219 546.
Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Domy Kultury TCK w diagnozie i działaniu”.

Wróć