Uczestnicy konkursu o Tytuł Mistrza Wiedzy o Trzebini wraz z członkami jury

Konkurs o Tytuł „Mistrza Wiedzy o Trzebini”

W dniu 5 czerwca 2018 r. (wtorek) odbył się Konkurs o tytuł „Mistrza Wiedzy o Trzebini”, stanowiący wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 6 (organizator: Violetta Zakrzewska) oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini (organizator: Jolanta Piskorz). W konkursie wzięła udział młodzież z SP nr 6, SP nr 4, SP i nr 8 w Trzebini, a także uczniowie z SP w Psarach, SP w Dulowej i SP w Myślachowicach.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie pracy literackiej (Żołnierskie opowieści ze starej szuflady”) lub zrobienie fotoreportażu w oparciu o własnoręcznie wykonane fotografie („Tu mieszkam…czyli moje miejsce na Ziemi”. Prace literackie najlepiej napisali: Kamil Piechowicz (SP Myślachowice) oraz Filip Rzeszutko i Oliwia Gozdek (SP nr 6). Najlepsze fotoreportaże wykonali Agata Malczyk (SP w Psarach) oraz Weronika Barańska i Magdalena Filipek (SP w Dulowej).

Następnie uczestnicy zmierzyli się w kolejnych konkurencjach: test (30 pytań– najlepsi Filip Rzeszutko i Agata Malczyk), pytania losowane (o większym stopniu trudności – najlepsze odpowiedzi: Weronika Barańska, Jakub Dorynek, Oliwia Gozdek, Filip Rzeszutko) oraz rozpoznawanie charakterystycznych obiektów w gminie Trzebinia na starych fotografiach („Czy jeszcze istnieją?” – najlepsi: Agata Malczyk, Jakub Dorynek, Filip Rzeszutko).
Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że zaszczytny tytuł „Mistrza Wiedzy o Trzebini” na rok 2018 wywalczył Filip Rzeszutko (SP nr 6), a Wicemistrzynią została Agata Malczyk (SP w Psarach). Kolejne miejsca zajęli: Oliwia Gozdek (SP nr 6 – miejsce III), Jakub Dorynek (SP nr 8 – miejsce IV) i Estera Mitka (SP nr 4 – miejsce V). Laureaci pierwszych pięciu miejsc otrzymają nagrody podczas zbliżających się Dni Trzebini.
Mistrza Wiedzy o Trzebini przygotowywała do konkursu pani Danuta Siedzik, a Wicemistrzynię pani Urszula Lasoń.