Konkurs o tytuł „Mistrza wiedzy o Trzebini”

W dniu 16 maja 2019 r. odbył się kolejny konkurs o tytuł MISTRZA WIEDZY O TRZEBINI, stanowiący wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 6 i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini. Na zmagania konkursowe złożyły się: test wiedzy o historii i współczesności naszego miasta (najlepsza Estera Mitka z SP nr 4 w Krystynowie), zadanie polegające na powiązaniu znanych miejsc i obiektów z konkretnymi postaciami z historii lokalnej (najlepszy Jakub Bieniek z SP nr 6), a także praca pisemna pt. „Idol lokalnej historii” (najlepszy Oskar Noworyta z SP nr 6) oraz zareklamowanie wybranej postaci w formie ustnej (najlepiej wypadła Martyna Dutkowska z SP nr 4 w Krystynowie). Dla trzebińskiej młodzieży niekwestionowanym „idolem lokalnej historii” okazał się Edward Jaworski, któremu poświecono były aż trzy prace pisemne. Jako swoich idoli uczestnicy konkursu wybrali także ks. Mariana Luzara (dwie prace), Stefana Jarguza, Walentego Tyrakowskiego i Stefana Śliwę. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że zaszczytny tytuł „Mistrza wiedzy o Trzebini” (I miejsce) wywalczyła Estera Mitka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini-Krystynowie. Na kolejnych pozycjach uplasowali się reprezentanci SP nr 6 w Trzebini-Gaju – Oskar Noworyta (II miejsce) i Jakub Bieniek (III miejsce). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki od Wydziału Promocji UM. Natomiast nagrody główne (za miejsca I, II , III) – ufundowane przez Urząd Miasta Trzebini – zostaną wręczone laureatom podczas tegorocznych Dni Trzebini.