"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy. Od września 2018 roku podczas odwiedzin w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma w prezencie specjalną Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się:

książka „Pierwsze wiersze dla…”,
broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”,
Karta Małego Czytelnika.

Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki dziecko otrzyma naklejkę do Karty. Kiedy Mały Czytelnik zbierze dziesięć naklejek, zostanie uhonorowany specjalnym imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców.