Dwie uczestniczki kolejnej edycji Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2019

Kolejna edycja Narodowego Czytania za nami. W tym roku czytaliśmy Nowele Polskie. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego wydarzenia był kataryniarz, który umilał czas czytającym i słuchającym dźwiękami sączącymi się z katarynki; instrumentu coraz bardziej odchodzącego w zapomnienie. Bibliotekarze przygotowali również tematyczną prezentację multimedialną, poczęstunek i dekoracje nawiązujące do okresu powstania czytanych nowel. W roku jubileuszowym Narodowe Czytanie było dla nas wyjątkowe. Przy okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini, Dyrektor Biblioteki – pani Marta Sikora, wręczała statuetki AMICUS 2019. Otrzymali je „przyjaciele” Biblioteki, czyli przedstawiciele władz, instytucji i przedsiębiorstw, którzy z nami współpracują, na co dzień lub na przestrzeni lat okazali nam wsparcie i dobre serce. AMICUSY 2019 wręczono także Czytelnikom, którzy są z nami „od zawsze”i często odwiedzają trzebińską Bibliotekę lub filie biblioteczne. Wiele było momentów radości i wzruszenia... Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.