Logo Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich. W tym roku przybliżymy sobie „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Wydarzenie, ze względu na stan epidemiczny w naszym kraju, będzie miało charakter online. 5 września w godzinach 10:00 – 12:00 w naszych mediach społecznościowych pojawiać będą się filmiki z odczytywanymi fragmentami utworu Słowackiego. Czytać dla Pastwa będą przedstawiciele władz miasta, radni, dyrektorowie trzebińskich instytucji kultury, bibliotekarze i przyjaciele Biblioteki. Zachęcamy również do udziału w konkursie pt. „Któż zabija za dzbanek malin siostrę?”, o którym więcej informacji można uzyskać na naszej stronie www lub pod numerem telefonu 32 612 13 98 wew. 105 lub 106. A najmłodszych zapraszamy do konkursów na bibliotecznym Facebook’u, które przygotują bibliotekarze z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.