Egzemplarze „Moralności pani Dulskiej” przeznaczone dla uczestników wydarzenia

Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” za nami

W sobotę 4 września, jak co roku, nasza Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, jaką jest Narodowe Czytanie. Czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej.” Czytali z nami przedstawiciele władz miasta z Burmistrzem Jarosławem Okoczukiem na czele, Dyrektorowie trzebińskich szkół i przedszkoli, Przyjaciele Biblioteki, uczniowie i oczywiście Czytelnicy. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna, prezentacja multimedialna, tematyczne dekoracje i poczęstunek. W trakcie trwania Narodowego Czytania Marta Sikora, Dyrektor Biblioteki, oraz Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, wręczyli nagrody laureatom dwóch konkursów. Konkursu „Czytamy – pszczołom pomagamy” przeprowadzonego w ramach gminnej eko-akcji Trzebinia po stronie natury oraz bibliotecznego konkursu pt. „Wakacyjny Mistrz Czytania.” Uczestnicy, którzy z nami czytali, otrzymali pamiątkowe egzemplarze utworu Gabrieli Zapolskiej. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.