Kolaż zdjęć z Narodowego Czytania 2022

Narodowe Czytanie za nami

Kolejna odsłona Narodowego Czytania za Nami! W tym roku wspólnie czytaliśmy Mickiewiczowskie „Ballady i romanse”. Czytali z nami przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem na czele, samorządowcy, dyrektorowie trzebińskich placówek kulturalnych i oświatowych, a także uczniowie i młodzież w różnym wieku, ich nauczyciele, nasi Czytelnicy i oczywiście bibliotekarze. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna, prezentacja multimedialna, dekoracje i poczęstunek przygotowany przez bibliotekarzy. Dyrektor Biblioteki, Marta Sikora wraz z burmistrzem Trzebini, Jarosławem Okoczukiem, wręczyli również nagrody w dwóch konkursach bibliotecznych. Pierwszy z nich to „Wakacyjny Mistrz Czytania”, a drugi to „Drzewko za drzewko” realizowany w ramach projektu ekologicznego „Pozwólmy Ziemi oddychać” sfinansowanego ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego.