Kolaż ze zdjęć ze spotkania autorskiego z Mieczysławem Gorzką

O Zakrzewskim i nie tylko z Mieczysławem Gorzką

W minioną sobotę, w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece Mieczysława Gorzkę. Pisarz opowiadał oczywiście o swoim najważniejszym bohaterze, ale również o tym, dlaczego czasem musi od Zakrzewskiego odpocząć. Sporo padło słów o procesie twórczym, o najnowszej powieści „Nie Anioł” oraz o pisarskich planach na przyszłość, w tym o dalszych losach Laury Wilk oraz o pisaniu powieści fantasy. A także o tym, co się dzieje, gdy pisarz kojarzony głównie z kryminałami, nagle ulega swojemu zamiłowaniu do literatury w stylu Stephena Kinga i pisze horror. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła wspaniała atmosfera i mnóstwo śmiechu. Serdecznie dziękujemy publiczności za udział i zaangażowanie.