Jury Konkursu Czytelniczego, Jolanta Piskorz, Gabriela Kuchta-Miga oraz Paweł Świątek

„Pan Wołodyjowski” – idziemy do finału !!!

We wtorek w siedzibie Dziennego Ośrodka Młodzieżowego w Gaju przy Fundacji „DOBRY START” odbyły się eliminacje do Finału Powiatowego Konkursu Czytelniczego Henryk Sienkiewicz – miłość, przygoda, historia. Tematem VIII już edycji konkursu– organizowanego wspólnie przez Fundację „DOBRY START” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini – jest w tym roku trzecia część trylogii – „PAN WOŁODYJOWSKI”. W tym roku do konkursu zgłosiło się 15 osób. Po podsumowaniu wyników testu kwalifikacyjnego – w którym można było uzyskać maksymalnie 154 punkty – okazało się, że do rozgrywek finałowych zakwalifikowali się: Justyna Szczepańska (SP w Czyżówce, wynik: 134 punkty), Filip Rzeszutko (SP nr 6 w Trzebini, wynik: 124,5 punktów), Natalia Brzózka (SP w Czyżówce, wynik: 121 punków), Piotr Hejmo (SP nr 10 w Chrzanowie, wynik: 117,5 punktów), Robert Latkowski (SP nr 6 w Trzebini, wynik: 109 punktów), Nikola Tataruch (Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, wynik: 102 punkty). Finał konkursu odbędzie się w najbliższy piątek, dnia 12 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00. w Dworze Zieleniewskich w Trzebini, ul. Piłsudskiego 47a. Finał będzie miał charakter publiczny, tzn. odpowiedzi ustne uczestników będą prezentowane przy udziale publiczności. Zapraszamy na finał także rodziców, przyjaciół i znajomych „dopingujących” naszych laureatów.