Projekt ekologiczny

W ramach proekologicznych działań, realizowanych przez Urząd Miasta w Trzebini i jego partnerów, w tym Miejską Bibliotekę Publiczną w Trzebini, w gminie powstaną domki dla owadów. Trzebiński samorząd chce w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, jak ważne są w ekosystemie pszczoły, trzmiele, osy samotnice, biedronki czy motyle.
Domki dla owadów można wybudować z różnych naturalnych materiałów, zapewniających poszczególnym gatunkom schronienie i możliwość budowy gniazd. Mogą to być na przykład kawałki suchego drewna, sucha słoma, trzcina albo bambus, szyszki, kawałki cegły.

Wszystkie tego typu materiały można przynosić do naszej Biblioteki i podległych jej filii do 13 listopada tego roku.