Projekt „Matematyka wokół nas” – zapraszamy!

"Matematyka wokół nas” to projekt zakładający przeprowadzenie warsztatów skierowanych do uczniów klas 4-6 wraz z nauczycielami. Projekt dofinansowany jest przez Fundację mBanku.

Projekt zakłada 8 tygodniowy cykl zajęć warsztatowych, zwieńczony w ostatnim tygodniu questem bibliotecznym, w trakcie którego uczestnicy po rozwiązaniu zagadek matematycznych odkryją największą tajemnicę Biblioteki. Poszczególne tygodnie będą upływały pod hasłami „Budujemy makiety Trzebini”, „Literacko patrzymy na matematykę”, „Stworki z brył atakują” czy „Matematyczne wyszywanki”. Wszystkie etapy realizacji będą nawiązywały i do zagadnień matematycznych, i do zagadnień literacko – bibliotecznych. W trakcie trwania projektu w Bibliotece będzie eksponowana wystawa o najsłynniejszych matematykach i ciekawostkach naukowych, dostępna dla wszystkich czytelników.