Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini

ikonatiktok

ikonafacebook

ikonafacebook

instagram

kontrast

zwieksztext

ikona tel

logo e-mail

ikona place

AktualnościObrazek files/mbp/img/rozne/podzielnia.png

Ruszamy z nowym pomysłem – PO - DZIELNIA

Dodano:

Czym będzie PO - DZIELNIA? Miejscem, w którym będzie można zostawić niepotrzebne nam już w domu rzeczy. Oczywiście w dobrym stanie! Miejscem, z którego będzie można nieodpłatnie wziąć pozostawione tam rzeczy.

PO - DZIELNIA będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7.30 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00, czyli w godzinach otwarcia Biblioteki, a rzeczy zostawiać będzie można na oznaczonym regale znajdującym się blisko drzwi wejściowych.

Rzeczy przynosić i zabierać można zupełnie anonimowo! Na naszym profilu facebook’owym będą umieszczane zdjęcia pozostawionych przedmiotów tak, aby można je było np. rezerwować. Przyjmować będziemy rzeczy pojedyncze, nie można zostawiać pełnych worków i kartonów. Do PO-DZIELNI nie będą przyjmowane leki, jedzenie, ostre przedmioty czy rzeczy o dużych gabarytach, np. meble, dywany, sprzęt AGD, itp. No i oczywiście zwierzęta :-) Nie można też przysyłać nam paczek – sugerujemy rozdawanie rzeczy lokalnie, a ubrania, które tam trafią powinny być wyprane!

Jaka jest idea powstania PO – DZIELNI? Przede wszystkim wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu i promowanie umiejętności naprawiania i przetwarzania rzeczy w celu nadania im drugiego życia. Chodzi też o niewyrzucanie wszystkiego, bo nigdy nie wiemy co, komu może być potrzebne. Więcej informacji pod numerem telefonu 32 612 13 98 wew. 106

Wróć