Kolaż ze zdjęć ze spotkania autorskiego z Tanya Valko

Tanya Valko o świecie arabskim i nie tylko

W ostatnią sobotę, 13 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, naszą Bibliotekę odwiedziła Tanya Valko, autorka m. in. sagi arabskiej, podróżniczka, arabistka. Moderatorem spotkania był Igor Kaczmarczyk, były dyplomata, autor „Islamskiego fatum”. Spotkanie dostarczyło uczestnikom niesamowitych wrażeń. Zaproszeni goście opowiadali o swoich książkach, ale przede wszystkim o arabskich zwyczajach, tradycji, religii, mentalności. Opowiadali o Arabii Saudyjskiej, Libii, Syrii, Indonezji i Katarze, w których spędzili wiele lat. Ich opowieści pełne były pasji, ciekawych zdarzeń, niektóre – humorystyczne. Były też wtrącenia z ich życia prywatnego. Spotkanie minęło zdecydowanie za szybko. Dziękujemy Wszystkim za obecność!