Pamiatkowa pieczęć NSZZ Solidarność

Uroczyste otwarcie wystawy

30 sierpnia to dzień, w którym przypada 39-ta rocznica podpisania Porozumień Gdańskich. Z tej okazji w naszej Bibliotece miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy poświęconej tej tematyce. Trzonem tej wystawy są podarowane przez Krystynę i Józefa Patynów pamiątki oddające historię i klimat tamtych czasów. Po uroczystym otwarciu wystawy zaproszeni goście przy kawie prowadzili ożywione dyskusje i wymieniali się poglądami. Byli z nami Jarosław Okoczuk-Burmistrz Miasta Trzebini, Anna Kawala-Sekretarz Gminy, wspomniani już państwo Patynowie, profesor dr hab. Inż. Zbigniew Bonderek, byli lub obecni proboszczowie trzebińskich parafii oraz działacze i sympatycy solidarnościowi. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini we współpracy z Fundacją „Dobry Start” reprezentowaną przez Eugeniusza Kurka oraz Stowarzyszeniem Wspólna Trzebinia reprezentowanym przez Tadeusza Adamczaka. Było ono także zainicjowaniem szerszych obchodów rocznicy. 13 września na godzinę 16:00 zapraszamy serdecznie do siedziby Biblioteki na wspólne biesiadowanie i śpiewanie pieśni patriotycznych, a 14 września na kolejną odsłonę historycznej gry miejskiej.