Obrazek assets/images/d/Wakacje%202022-321557fd.jpg

Wakacje na start!

Zbliża się ulubiony czas dzieci i młodzieży! Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i dobrej zabawy. Jak co roku nasza Biblioteka zachęca dzieci i młodzież do uczestniczenia w proponowanych przez nas atrakcjach! Od wtorku, 28 czerwca, ruszamy z zajęciami i warsztatami dla najmłodszych. Warsztaty będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach od 11:00 do 13:00. Podzielone będą na dwa panele tematyczne. Jeden - związany z baśniami z różnych stron świata, a drugi – z ekologią. Na zajęciach dzieci będą, m. in. czytać baśnie europejskie, i nie tylko, oraz wykonywać maskotki z różnych tworzyw i materiałów. Warsztaty ekologiczne będą częściową realizacją projektu „Skrawek do skrawka i nowa zabawka”. Z kolei dzieci z sołectw i osiedli zachęcamy do odwiedzania naszych filii bibliotecznych, w których na pewno miło i twórczo spędzicie czas!

Nie zapominamy również o naszych dorosłych Użytkownikach. Podobnie do roku poprzedniego zapraszamy Państwa w co drugi czwartek na godzinę 17:00 na spotkania tematyczne. Zaczynamy w czwartek, 14 lipca, wieczorem poetyckim Marii Dąbek. Będzie też spotkanie o zdrowym żywieniu, polskich górach i słonecznej Hiszpanii. Zachęcamy także do korzystania z naszej stałej oferty czytelniczej! Książki, audiobook’i, czasopisma, płyty oraz kody do platform LEGIMI i EMPIK GO na Was czekają!