Zbigniew Durczok omawiający kolejny slajd podczas wykładu matematycznego

Z matematyką za pan brat

Piątkowy wykład o elementach historii królowej nauk był niesłychanie ciekawy i pouczający. Spotkanie poprowadził pan Zbigniew Durczok. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek i poznaliśmy wiele faktów, które choć okazały się oczywiste, to na co dzień nie zdajemy sobie z nich sprawy. Prawami matematycznymi rządzi się nasza codzienność. Opierają się o nie wszelkie obliczenia, znajdują one zastosowanie w przyrodzie, w historii, a nawet w polityce. Pan Zbigniew pokazał uczestnikom spotkania, że już nawet starożytni stosowali matematyczne parametry, choć nie wszystkie nazywane były dzisiejszymi terminami. Na koniec zadał nam zagadkę, na której rozwiązanie czeka do 15 listopada, kiedy to odbędzie się II część wykładu. Już teraz zapraszamy serdecznie na spotkanie do naszej Biblioteki na 15 listopada właśnie, na godzinę 17:00.